«Целебный» эффект измен для отношений: открытия сексологов

Съдържание:

«Целебный» эффект измен для отношений: открытия сексологов
«Целебный» эффект измен для отношений: открытия сексологов

Видео: «Целебный» эффект измен для отношений: открытия сексологов

Видео: «Целебный» эффект измен для отношений: открытия сексологов
Видео: Мужские и женские измены. В чем отличие? Татьяна Славина 2024, Март
Anonim
Лечебният ефект на предателството
Лечебният ефект на предателството

Измена – разрушительное явление, которое не всегда можно объяснить даже тому, кто решается на этот шаг. Сексологи утверждают, что истории пациентов закручены настолько, что в итоге изменщики оказываются жертвами, нежели обвиняемыми. Это неожиданно, и вместе с тем так сложно. Когда на приеме у сексолога пары пытаются добраться до причины, тот, кому изменили, обычно восклицает: «Как ты мог(-ла) со мной так поступить?», изменщик зачастую отвечает: «Я не делал(-а) это потому, что хотел (-а) тебе изменить или обмануть, а потому, что МНЕ этого захотелось».

Содержание статьи

  • 1 Веселая статистика
  • 2 Ложка меда в бочке дегтя
  • 3 Не скупитесь на второй шанс

Веселая статистикаi

Иными словами, эти люди руководствовались в первую очередь своими желаниями, не принимая во внимание то, как больно от этого станет партнеру. Обратимся к статистике. Около 63% женщин заявили, что они изменяли потому, что новый партнер заставлял их чувствовать себя живее, 39% таким хитрым способом возвращали себе уверенность в своей сексуальности, а 43% решили вернуть себе бабочек в животе таким способом, для 41% чрезвычайно важно испытать новые ощущения, которые не согласен был предоставить их партнер.

Если говорить об изменщиках-мужчинах, то 89% из них ищут секс, для 39% важно исследовать новые желания, такое же количество мужчин ищут друга, с которым можно было бы переспать, 23% хотят вернуть себе улетевших «бабочек в животе». При этом 84% изменщикам обоих полов важно знать, что изменяют они по одной и той же причине.

Ложка меда в бочке дегтя2

Некоторые прогрессивные сексологи утверждают, что измены могут хорошо повлиять на взаимоотношения с партнером. Многие пациенты сказали, что измены помогли спасти их брак. Каким образом? При помощи стороннего партнера они смогли удовлетворить все естественные потребности и желания, что раньше по ряду причин не представлялось возможным. Таким образом, изменщики возвращаются к браку посвежевшими и удовлетворенными, что положительно влияет на отношения.

Може би такъв модел на поведение ще бъде приемлив за Западна Европа и САЩ, но повечето хора в постсъветското пространство едва ли ще могат да приемат такава „лечебна“терапия за брак, поради консервативните си възгледи за институцията на семейството. Но спорът със статистиката е безсмислен. Това помага на много пациенти, но при условие, че и двамата партньори в двойка умишлено търсят секс отстрани. Но, както показва практиката, предателството обикновено се случва, защото се появи възможност, а не в резултат на дълго и весело търсене.

K / f
K / f

Може би измамниците дълго се бореха със съвестта си, преди да си легнат с друг човек. Може би това беше изолиран инцидент или дългосрочна връзка. Както и да е, 95% от предателствата не се случват от отмъщение, а не от желание да се дразнят. Често това се случва поради повърхностни мотиви - човек просто трябва да изхвърли сексуалната си енергия по нов начин.

Не пестете втори шанс3

Ако вашият партньор е изневерил, не е нужно да стегнете багажа веднага. Може би това предателство ще вдъхне живот на връзката ви. Намерете сили да дадете на човека още един малък шанс. Разбира се, ще трябва да изкупи вината си. В някои случаи болката на „жертвите“се отплаща с лихва. След това връзката може значително да се подобри. Ако недоволството от някакъв аспект в живота доведе до измама, можете да обсъдите този проблем и да го разрешите веднъж завинаги.

Също така е важно да се разбере, че предателството, дори ако води до подобряване на отношенията в брака, предизвиква прилив на недоверие, негодувание и подозрение за всички смъртни грехове. Това е нормална реакция от страна на партньор, с която трябва да се има предвид и да се уважава.

Препоръчано: